Yaskawa SGMRV-13ANA-YR1D Servo Motor, High Precision Control & Energy Efficiency
In stock
Model:SGRV-13ANA-YR1D
Brand:Yaskawa
Motor Type:AC Servo Motor
Output Power:1.3 kW
Operating Voltage:200 VAC
Rated Speed:2000 rpm
Torque Rating:1.5 Nm
Encoder Resolution:17-bit
Mounting Type:Flange Mount
Protection Class:IP54
Operating Temperature Range:-10°C to +40°C
Maximal Ambient Temperature:+45°C