Festo DNC-40-250-PPV-A 163345 | ISO Cylinder, Designed for Precision & Durability
In stock
Operating Pressure:2 to 10 bar
Operating Medium:Compressed Air, ISO 8573-1:2010 [7:-:-]
Maximum Switching Output Voltage (AC):250 V
Maximum Switching Output Voltage (DC):125 V
Maximum Output Current:5000 mA