VAC ZKB465/501-80-160 A7: Precision Control Module, Designed for High-End Automation Systems
In stock
Power Rating:465kVA/501kVA
Output Voltage:80V
Operating Frequency:160Hz
Communication Protocol:Modbus RTU/Modbus TCP
Protection Class:IP21/UL Type 1
Frame Size:R8
Mounting Option:Surface/wall
Incorporated Features:Safe Torque Off (STO), Direct Torque Control (DTC)
Input Voltage Compatibility:380Vac-500Vac (400Vac/415Vac/440Vac/480Vac) (3-phase/3P)
    With a wide operating voltage range from 230V to 500V AC, this control module is adaptable to a variety of industrial environments. Its high current capacity ensures that even the most demanding motors can be controlled effectively, optimizing productivity and minimizing downtime.