AT6400-AUX1-240V – Industrial Module
In stock
Operating Voltage:24VDC
Current Rating:1A
Output Type:Single Axis Indexing
Maximum Speed:200 RPM
Resolution:0.01 Degrees
Communication Interface:EtherCAT
Power Consumption:10W
Operating Temperature Range:-20°C to +60°C