AB 1756-PA72/C ControlLogix Power Supply – ControlLogix Rack mount
In stock
Operating Voltage:24VDC
Power Output:72W
Efficiency Rating:94%
Standby Consumption:Less than 1W
Input Frequency Range:47Hz to 63Hz
Temperature Operation Range:-10°C to 55°C